Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

On the Trail of Women in Mathematics – in Honor of Sofia Kowalewska

August 31, 2019 - September 2, 2019

Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce oraz Wydział Matematyki Stosowanej AGH serdecznie zapraszają do udziału w konferencji: On the Trail of Women in Mathematics – in Honor of Sofia Kowalewska, która odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września 2019 roku. Obrady będą mieć miejsce w budynku Wydziału Matematyki Stosowanej AGH, budynek B7, al. A. Mickiewicza 30, Kraków.

Będzie to druga konferencja z cyklu „Śladami kobiet w matematyce”, mającego na celu promowanie osiągnięć i zasług kobiet, których badania, działalność zawodowa i publikacje wniosły znaczący wkład w rozwój nauki, głównie matematyki i nauk pokrewnych.

Celem tej konferencji jest uhonorowanie profesor Sofii Kowalewskiej, nazywanej „Księżniczką matematyki”, jej znaczącego wkładu w rozwój matematyki, szczególnie równań różniczkowych cząstkowych i ich zastosowań, a także podkreślenie wkładu Kowalewskiej w walkę o prawa kobiet i ich równy dostęp do wykształcenia i stanowisk.

W ramach konferencji planowana jest wymiana doświadczeń i przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych specjalistów zajmujących się matematyką i dziedzinami pokrewnymi.

Tematyka konferencji nie ogranicza się do równań różniczkowych i ich zastosowań – powinna pokrywać jak najszerszy zakres współczesnych badań w dziedzinie nauk matematycznych, z których wiele rozwijało się pod wpływem prof. Kowalewskiej.

W programie konferencji znajdą się wykłady plenarne, sesje tematyczne i sesja plakatowa. Ważnym elementem będzie panel dyskusyjny pn. “Mobbing at universities”.

Konferencja stanowi istotny składnik obchodów 100-lecia AGH oraz 100-lecia PTM, jak również jest jednym z elementów obchodów Roku Matematyki, którym został ustanowiony rok 2019, zgodnie z postanowieniem Senatu RP. 

Wszelkie informacje na stronie: skwm.ptkwm.pl/

Details

Start:
August 31, 2019
End:
September 2, 2019
Event Categories:
,

Organiser

PTKM
View Organiser Website